5 błędów początkującego pozycjonera

Często pojawiają się pytania: “Ile linków dziennie dodawać ?” “Dodawać do katalogów?” czy “Jak pozycjonować ?”

W związku z tym chciałbym zaprezentować listę najczęściej popełnianych błędów przy pozycjonowaniu nowych domen.

Lista ta oparta jest na moich osobistych doświadczeniach, jak i na “przygodach” osób trzecich.

A więc do rzeczy…

1. Linkowanie świeżej domeny SWL-ami – Podstawowy błąd, świeża domena ma niski Trusk Rank – inaczej niski poziom zaufania. Jeśli domena jest linkowana tylko śmieciowymi linkami z baz piosenek i innych dmozów, na chwilę podskoczy na linkowane frazy, a później najprawdopodobniej wpadnie w filtr. Co innego jeśli domena jest poparta kilkoma silnymi linkami, wtedy można delikatnie dopalać, zwracając uwagę na stosunek silnych linków do linków z SWL.

2. Monotonizacja linkowania – Również dość często spotykany błąd przy pozycjonowaniu. Linkując swoją domenę, należy starać się o to, aby linki pochodziły z różnych źródeł, a nie np. tylko z katalogów, czy tylko z precli. Aby pomóc sobie w tym temacie, można umieścić link do pozycjonowanej strony w stopce na forum, czy rozpowszechniać go poprzez serwisy społecznościowe.

Drugą ważną kwestią w tym temacie, jest różnicowanie anchorów. Zakładając, że pozycjonujemy witrynę o tematyce meblowej, należy wystrzegać się linkowania tylko na słowo “meble”. Należy dobrać do tego frazy pomocnicze, związane tematycznie z frazą główną. W tym przypadku będą to “szafy”, “krzesła” “stoliki” itp.

3. Zbyt szybki przyrost linków – Na forum pozycjonowanie i optymalizacje (PiO) panuje opinia, że świeżą domenę należy linkować 5-10 linkami dziennie, stopniowo zwiększając tą ilość. Ja jestem jednak zdania, że nie liczy się ilość linków, liczy się to, czy ilość rośnie stabilnie, czy ma tendencję wzrostową. W pozycjonowaniu należy być konsekwentnym w swoich działaniach. Jeśli jednego dnia chce Ci się dodać 50 wpisów do katalogów, a przez kilkanaście kolejnych dni nie zrobisz nic w celu zwiększenia ilości odnośników, odpuść sobie pozycjonowanie.

4. Nieodpowiednia optymalizacja strony – Często pomijany element. Szkoda, bo optymalizacja meta tagów, tak aby tytuł i opis strony był zachęcający, przynosi bardzo dobre rezultaty. Warto zadbać aby opis strony w google (meta description) wyróżniał się na tle konkurencji, i aby zachęcał do odwiedzin.

5. Niecierpliwość – Pamiętaj o tym, że zdobycie top 10 na daną frazę czasem zajmie 2 miesiące, a czasem rok, czy dwa. Cierpliwość i konsekwencja to podstawowe cechy dobrego pozycjonera

Słowa kluczowe: , , ,
Komentarze (1)

 

  1. Weselny pisze:

    No cóż, wszystko to pokrywa się z moimi doświadczeniami

Zostaw komentarz