Ilość odpowiedzi na zapytanie, a trudność wypozycjonowania

Jest to wartość wskazująca ile odpowiedzi zostało przypasowanych podczas danego wyszukiwania. Wpisując jakąkolwiek frazę w wyszukiwarce dostajemy ilość zapytań pasujących do naszej frazy w belce tuż nad wynikami.

Wskaźnik ten pomaga w znalezieniu informacji o trudności pozycjonowanej frazy. Dowiemy się, między innymi jaka jest nasza najsilniejsza konkurencja na daną frazę.

Samej ilości wskazanej w wyniku nie można wierzyć na ślepo – nie jest głównym wyznacznikiem trudności pozycjonowania.

Przykładem, który może to objaśnić będzie przykład zapytania dotyczącego programu do tworzenia kanałów RSS, w którym nazwa programu zawierała zwrot RSS. Po wpisaniu pełnej nazwy programu w wyszukiwarce Google na dzień dzisiejszy ilość zwracanych wyników wynosi 68.600.000 natomiast dostanie się na pierwsze miejsce nie było w żadnym wypadku trudne – wymagało kilku drobnych linków z całą nazwą programu.

Reszta wyników, jakie zwraca wyszukiwarka, to głównie powiązane z frazą RSS strony. Sama fraza RSS występuje na tysiącach stron przy odnośnikach do kanałów informacyjnych, stąd liczba wyników jest mocno zawyżona. Pozycjonowanie, pomimo złudnie wysokiej liczby zwróconych wyników, okazało się pestką.

Pomocne  też będą linki do witryny tzw. Yahoo link. Jest to uzupełnienie linków dostępnych w Google. Yahoo link pokazuje 1000 linków do danej witryny.  Można sprawdzić czy, jak i gdzie  strona jest pozycjonowana. Podobne narzędzie jest na stronie http://www.backlinkwatch.com. Tutaj można sprawdzić 1000 linków wraz z anchor tekstem

Słowa kluczowe: ,
Komentarze (2)

 

  1. co ciekawe często nawet jeśli na daną frazę jest powiedzmy 500 wyników ciężko wbić się na pierwszą pozycję. Wszystko zależy od konkurencji.

  2. tremor pisze:

    500 to żadna konkurencja. Jeśli chodzi o 2 mln to masz racje. Czasem wystarczy optymalizacja strony, żeby być w pierwszej 10 lub 20 wyników. A później lekko dopalić strone

Zostaw komentarz