Link dobrej jakości

Poniżej opiszę wymarzony link i w jaki sposób je budować.  W artykule zawarłem rzeczy, na które trzeba szczególnie zwrócić uwagę.  No to zaczynamy…

1. Dobre połączenia

Najlepsze linki powinny pochodzić z pokrewnych witryn, które zawierają podobne lub powiązane treści. Nie koniecznie muszą być to strony dokładnie z takiej samej kategorii bądź branży. Dla przykładu: strony o komputerach lub o bezpieczeństwie informacji mogą posiadać linki ze stron o hostingu lub testach sprzętu komputerowego.

2. Anchor

Anchor  czyli tak zwana kotwica( “Tekst”, który jest użyty w linku:

<a href=”adres-docelowy”>tekst</a>).

Kotwica powinna zawierać słowa kluczowe, które odnoszą się do tematu związanego ze stroną internetową. Anchor tekst powinien być zróżnicowany, gdy będziemy nadużywać lub używać tylko jednego słowa kluczowego w anchor tekście to wyszukiwarki zinterpretują to jako celowa manipulacja . Dlatego słowa kluczowe powinny być  zróżnicowane.

3. Głęboki link – deep link

Linki prowadzące do witryny docelowej nie powinny prowadzić jedynie na stronę główną.Linki powinny również prowadzić na poszczególne podstrony (takie linki które są związane z treścią słowa kluczowego w anchorze). Inaczej mówiąc link musi być adekwatny do treści.Jest to istotne. Głębokie linki wydają się bardziej naturalne dla wyszukiwarki, na pewno bardziej niż linki kierujące użytkowników tylko na jedną stronę. Kierowanie linków na jedną stronę jest nienaturalne i również może być interpretowane jako próba manipulacji.

4. No nofollow

Może się to wydać dla niektórych oczywiste (a dla niektórych nie :) ), że link nie powinien zawierać atrybutu nofollow.  Oczywiście należy z niego korzystać wtedy kiedy mamy za dużo linków na stronie kierujących w jedno miejsce, na przykład kiedy do strony z jakimś produktem prowadzą linki: obrazek, nazwa produktu, ilość produktu, data lub cokolwiek innego. W tej sytuacji pozostawiamy tylko dwa linki jak obrazek i nazwa produktu. Na resztę linków dajemy nofollow lub jeszcze jednym rozwiązaniem jest nie używanie w tym miejscu linków.

5. Ilość linków

Trzeba zwracać uwagę skąd mamy linki. Czasami więcej nie znaczy lepiej, jeżeli mamy mieć przykładowo sto linków z bardzo kiepskich stron to lepiej postarać się o dziesięć linków ze stron o dobrej jakości i tamte sto uciąć.

6. Link w tekście

Jeżeli umieszczamy linki w tekście to najlepiej w taki sposób aby one były nim otoczone z każdej strony.

7. Lokalizacja linku

Lokalizacja a raczej umiejscowienie linku na stronie też wpływa na jego wartość. Lepiej umieścić link w tekście niż w stopce strony, ponieważ link w stopce ma mniejsza wartość.

8. Liczba wychodzących linków

Strona posiadająca mniej wychodzących linków przekazuje przez nie więcej wartości niż strona posiadająca ich więcej. Wartość tak zwany „link juice”  jest dzielony na wszystkie linki wychodzące. Czyli im tych linków mniej a stron jest wysokiej jakości tym więcej wartości przekazuje w tym linku.

9. Wiek domeny

Wiek domeny domeny z której idą linki też jest dużym plusem. Im starsza domena tym prawdopodobnie jest ona bardziej „zaufana” i link z takiej strony jest bardziej wartościowy.

10. One Way Link

Strony które są połączone linkami w stylu: strona A linkuje do strony B, strona B linkuje do strony C  przekazują sobie za pomocą tych linków większa moc bez linków zwrotnych.

11. Treść strony

Strony z treścią są bardziej wartościowe niż strony, które posiadają masę linków w swojej zawartości.

12. Aktualizacja strony

Strony, które są często uaktualniane unikalną treścią będą przeszukiwane przez szperacze (pająki) wyszukiwarek częściej. Nie ma to wpływu na moc linków, ale daje to nam pewność, że linki zawarte w tekstach będą szybko odszukiwane.

13.Tworzenie linków

Linki nie powinny pojawiać się rewolucyjnie czyli masa linków w krótkim czasie. Linki powinny ukazywać się ewolucyjnie i bardziej naturalnie.

Doskonałe linki są logiczne, pojawiają się naturalnie (ewolucyjnie) a ich przyrost jest rozłożony w czasie.

Słowa kluczowe: ,
Komentarze (1)

 

  1. online pisze:

    czego szukalem, dzieki

Zostaw komentarz