Optymalizacja Google AdSense

Ostatnio zacząłem bardziej interesować się reklamami na moich stronach. O ich plusach i minusach. Na kilku stronach mam reklamy Google AdSense. Niestety nie ma dużo informacji, jak powinna być zooptymalizowana taka reklama. Jak wkomponować ją na swojej stronie. Google udziela paru wskazówek, ale jest pewne ale. I właśnie to ALE spowodowało, że zacząłem się bardziej interesować nad optymalizacją reklamy Google AdSense.

Do rzeczy. Wg wskazówek Google, reklama tekstowa powinna być odpowiednio wyróżniona, posiadać wyróżniające się tło, aby była widoczna. Reklama Google AdSense nie może być kojarzona ze stroną na której jest umieszczona.

Który format reklamy będzie najlepszy?

Top 3 najlepszych formatów to 300×250, 336×280 oraz blok o rozmiarach 160×600. Dla samego tekstu możesz też wybrać format 336×380. Ale w innych sytuacjach pewnie najlepiej sprawdzi się rozmiar 300×250. Jest najbardziej popularnym i wspieranym formatem przez wszystkich reklamodawców.

Miejsce umieszczenia reklamy Google AdSense

Jeśli poważnie myślisz o zarabianiu reklam, upewnij się, że umieszczasz ją w miejscach najbardziej prestiżowych. Pomocny będzie tu test wykonany przez Google, Eye Traking.

heatmap_from_user_eyetracking_3

W zależności od układu strony, należy rozważyć umieszczenie reklamy gdzieś w środku strony oraz u góry ekranu.

Jakie kolory dla reklamy Google AdSense?

Należy rozważyć jednostki reklamy bez granic, a kolor tło ustawić taki jak na stronie. Na stronach z ciemnym tłem, można zastosować kontrastowe tło. Można poeksperymentować trochę i wypróbować tło żółte, tak jak ma Google AdWords.

Strony onet.pl interia.pl mają konta AdSense Premium, do lepszej optymalizacji i zarządzania reklamami AdSense. Podglądaj dużych graczy, a później próbuj optymalizować swoje reklamy wg ich technik.

Słowa kluczowe: , ,

Zostaw komentarz