Optymalizacja strony pod Google Maps

Jak zoptymalizować naszą stronę internetową pod Google Maps, tak aby później ktoś w naturalnych wynikach wyszukiwania, na konkretne hasła w połączeniu z naszym miastem, znalazł na pierwszym miejscu twoją witrynę? W tym krótkim poradniku sprawdzimy czy jest to trudne zadanie. Przykładem, jak zdobyć pierwszą pozycję, będzie fraza „tworzenie stron Radom„.

Po rejestracji domeny www.webka.pl w kwietniu 2009, zacząłem się zastanawiać jak skutecznie doprowadzić ją na pierwsze miejsca. Google Maps daje możliwość przeskoczenia naszej konkurencji, która jest w pierwszej dziesiątce wyników, czyli w tzw top10. Teraz już wiecie, że tak na prawdę na pierwszej stronie wyników jest nie 10, a 17 stron internetowych.

Dane kontaktowe zazwyczaj są tylko na jednej stronie, na stronie kontakt. To właśnie tam są informacje, gdzie znajduje się nasza firma. Dlatego po podstawowej optymalizacji naszej witryny musimy przejść do kolejnego punktu. Fraza „tworzenie stron Radom” do należy do wagi ciężkiej, ale i tak jest trudna.  W miesiącu jest około 1000 wyszukań. Ktoś powie że to mało, można wybrać lepiej. Można, ale jak zbierzemy z tego tylko 3% ruchu to mamy 30 potencjalnych klientów. A inny powie: Ale strona jest na pierwszym miejscu i będzie wchodzić dużo więcej osób.

Wróćmy do naszego tematu. Żeby osiągnąć nasz cel musimy spełnić kilka punktów:

1. Zarejestrować się w darmowej usłudze Google Miejsca.

2. Dodać nasz wpis do 2-3 odpowiednich kategorii.

3. Jako tytuł podać słowo które nas interesuje oraz miasto.

4. W stopce strony dodać wcześniej wpisane słowo oraz miasto.

Po zatwierdzeniu strony przez Google, strona ma szansę pojawić się na pierwszym miejscu nawet w ciągu 3 tygodni.

Dla małych firm i freelancerów powinien to być ważny element znalezienia klienta. Jak dotąd jeszcze mało osób i firm korzysta z tego sposobu.

Po uzyskaniu pierwszej pozycji należy zachować ostrożność przy zmianie tytułu w Google Miejsca, ponieważ może to pogorszyć obecny wynik.

Jak znajdę chwilkę to dam jeszcze parę fotek.

Słowa kluczowe: ,

Zostaw komentarz